O Wege-Warszawa

Wege Warszawa (Facebook: Wege Warszawa) to portal mający na celu ułatwienie poruszania się po wegetariańskiej i wegańskiej stronie stolicy. W związku z coraz większym zainteresowaniem dietą roślinną oraz rosnącą świadomością na temat zdrowego odżywiania chcę, aby ten portal był pierwszym miejscem, na który ludzie wchodzą zastanawiając się co zjeść, gdzie zamówić, co ugotować, którego lekarza odwiedzić albo gdzie wysłać dziecko do przedszkola.

Zaczęliśmy od spisu stołecznych wegetariańskich, wegańskich oraz wege friendly restauracji z podziałem na dzielnice oraz wskazaniem konkretnych adresów. Sporządziliśmy spis cateringów oraz restauracji posiadających w swojej ofercie dowóz potraw roślinnych. Aby pomóc zarówno naszym czytelnikom jak i nam samym wprowadziliśmy na stronie kalendarz z WEGE wydarzeniami. Ponadto we współpracy z Wegemaluch.pl udostępnilismy mapę z WEGE przedszkolami w Warszawie. W związku z rosnącą liczbą cukierni, gdzie można zjeść słodkości stricte roślinne, sporządziliśmy spis takich miejsc. Do tego szybko dorzuciliśmy miejsca, w których można zamówić wegańskie torty na urodziny i inne okoliczności.

We współpracy z wegetariańskimi i wegańskimi restauracjami oraz czołowymi, polskimi blogerami udostępniamy na naszym portalu sprawdzone WEGE przepisy.

Dodatkowo uruchomiliśmy facebook’owy fanpage Wege Wakacje. Ma na celu zebranie najciekawszych miejsc, przyjaznych wegetarianom i weganom, na wypoczynek w całej Polsce i nie tylko. W przyszłości, poza odnośnikiem do strony facebook’owej wykaz ten pojawi się również na naszym portalu.

Oczywiście cały czas pracujemy nad rozwojem www.wege-warszawa.pl. Zamierzamy wprowadzać kolejne ułatwienia i odpowiedzi na pytania społeczności wegetariańsko-wegańskiej.

Zapraszamy do komentowania, opiniowania miejsc, przesyłania informacji itd. Propagujmy zdrowie!