Słodki luty 2019 czyli wegańskie cukiernie i Tłusty Czwartek w Warszawie.

Wegański tłusty czwartek w Warszawie czas zacząć! Zdajemy sobie sprawę, że rzeczony dzień odbędzie się 28 lutego. Niemniej, do tego czasu, możecie odwiedzić warszawskie wegańskie cukiernie oraz wpaść 17 lutego na wegańskie pączki do Medyka.

Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście, to koniecznie musicie to nadrobić, mamy na myśli Lokal Dela Krem. Wegańskie ciasta, torty, wegańska WZ-ka, tarteletka z płynnym karmelem i wiele innych znakomitości. Stricte wegańska cukiernia rozpieści Wasze podniebienia, a torty spowodują, że nie weganie zaczną się zastanawiać „a może rzucić to wszystko i zostać weganinem?”.

      

Słodki Bez to miejsce pełne ciast, tortów i pralin. Rozpłyniecie się w smaku tortu tiramisu, brownie z ciecierzycy, a bezsernik z mango zabierze Was w inny wymiar. Do tego gorąca, wegańska czekolada do picia i można zapomnieć o całym świecie.

      

Caffe MIASTO otworzyło swoje drzwi z początkiem tego roku. W witrynie zawsze znajdziecie 15-20 różnych ciast i deserów. Banoffee, jagielniki, czekoladowce, bounty, marchewkowe, z nerkowców, tarty, ach, ciężko wymienić wszystko na jednym wdechu! Co ciekawe, młodsze rodzeństwo Vege MIASTA ma w swojej ofercie również dania wytrawne. Codziennie znajdzie się również inny zestaw lunchowy.

      

Oh My Goji to kawiarenka z wegańskimi pralinami oraz ciastami. Idealne towarzystwo do kawy, ale także matchy latte czy kurkumy latte. Na miejscu można się również natknąć na wegańską gorącą czekoladę 😉

      

Torcik czekoladowy, tarta różna czy też, tarta mocno truskawkowa, w środku zimy, z truskawek z własnego eko ogródka – takie i nie tylko frykasy czekają na Was w Zdrowym Ciachu. Na miejscu napijecie się kawy lub pożywnego smoothie.

    

17 lutego w Klubokawiarni Medyka odbędzie się przedsmak Wegańskiego Tłustego CzwartkuWege Bazar – Wegański Pączek. W tym dniu, w Medyku zbiorą się wystawcy z propozycjami swoich pączkowych, donutowych, faworkowych, baklawowych i Bóg wie jeszcze jakich smakołyków. Słodki, kulinarny orgazm gwarantowany! 😉

      

Warto wspomnieć o jeszcze jednym miejscu. Chociaż nie jest dostępne, to z niecierpliwością czekamy na otwarcie Vegestacji. W pełni wegańskie lody w samym centrum Warszawy. To tutaj Wasze podniebienia będą się wzruszać, a później tęsknić. Nie jesteśmy w stanie określić, który smak najbardziej smakował nam w zeszłym roku. Będzie trzeba to zweryfikować w tym.

      

 

Lokal Dela Krem – Śródmieście – Hoża 27a
Słodki Bez – Śródmieście – Hoża 54
Caffe MIASTO – Wola – Solidarności 84
Oh My Goji – Śródmieście – Pl. Grzybowski 10
Zdrowe Ciacho – Praga Południe (Gocław) – Jeziorańskiego 44
Wege Bazar – Wegański Pączek – Śródmieście – Oczki 1A, Klubokawiarnia Medyka
Vegestacja – Śródmieście – Poznańska 26