Witaj w nowej Przyjemności, Wege Przyjemności!

Przyjemność Warszawska przeszła na jasną stronę mocy, nazwa również delikatnie ewoluowała. Ich zamiłowanie do roślinnych wariacji można było zaobserwować nie od dzisiaj. Za to dzisiaj, otwierają się w niemal całkowicie zweganizowanej odsłonie*. Mieliśmy przyjemność (hehe) być w przededniu otwarcia i powiemy Wam jedno, warto zajrzeć na Marszałkowską 68/70!

Na dzień dobry napoje – lemoniada z arbuza i ogórka, a dla najmłodszej bubble gum. Szybko zyskała uznanie, zarówno jedna jak i druga wersja. Rozglądamy się dookoła, lokal nie jest duży, nie przeszkadza nam to w prowadzeniu swobodnej rozmowy. Długi, wysoki stół na środku przypomina scenę z Przyjaciół, gdzie Chandler, Joey i Ross jedzą pizze. W ogródku spokojnie zmieści się większa grupa.

Po chwili wjechały nasze zamówienia. Picka z makaronem czyli Mac’n’Cheese z menu – wegański cheddar z ziemniaka, a do tego chrupiący seitanowy bekon w lekko słodkim sosie, wszystko robione na miejscu! Lepsza połówka Wege Warszawy skusiła się na Gringo Cave – niekonwencjonalny „pierożek” swoim wyglądem zaparł dech. Udekorowany świeżą kolendrą, salsą, awokado i kwaśną śmietaną  skradł nasze serca. Środek wypełniony fasolą i niemięsem, pełny aromatu kminu rzymskiego z lekką nutą cynamonu. Poniżej kilka zdjęć.

W menu znajdziecie również wegańskie wina, piwa, a także szprycery. Wszystko sprawdzone pod względem składu i klarowania.

Wege Przyjemność, wrócimy na pewno!

PS – w ten weekend wpadajcie do Wege Przyjemności na Międzynarodowy dzień Wegańskiej Piccy | Wege Inwazja. ← Więcej info po kliknięciu w wydarzenie.
* jest możliwość zamówienia opcji z tradycyjnym serem, ale za dopłatą 😀